9:00 - 17:00

(+420) 605 909 309

 
 

Čištění komínu a kontrola spalinové cesty

Čištění komínu a kontrola spalinové cesty

Máte špatný tah komína? Hledáte kominictví pro pravidelné kontroly komínů? Kontaktujte kominíky z Poctivého kominictví. Provedeme kontrolu spalinové cesty (revizi) dle vyhlášky č. 34/2016, odborně posoudíme stav komína, a v případě nevyhovujícího technického stavu navrhneme řešení. Působíme v celém Moravskoslezském kraji. Nabízíme také provedení kouřové zkoušky, měření komínového tahu, prohlídku inspekční kamerou a čištění pomocí rotační hřídele.

 

Frézování komínu

Potřebujete zvětšit průměr průduchu z důvodu instalace nové vložky a připojení nového spotřebiče, který vyžaduje větší komínový tah? Nebo máte v komíně velké nánosy dehtu a technický stav komína již nedovoluje odstranění nánosu vypálením? Pak je pro Vás úprava komínu frézováním to co hledáte a jedná se rozhodně o levnější variantu než výstavba komínu nového. Na nás a naše zkušenosti se můžete spolehnout. Rádi Vám veškeré postupy do detailů vysvětlíme.

 

Vložkování

Pokud již komín netěsní, na stěnách se objevuje prosakující dehet nebo chcete těmto věcem předejít, a prodloužit životnost komínového zdiva, je pro Vás instalace komínové vložky tím nejlepším řešením, a to i z hlediska zvýšení bezpečnosti. Důvodem pro výměnu nebo instalaci komínové vložky je i pořízení nového kotle či kamen. Vyhláška č. 34/2016 ukládá v tomto případě povinnost přivolání revizního technika spalinových cest a vystavení nové revizní zprávy ke spuštění do provozu. Ten tuto zprávu vystaví pouze v případě, že komín splňuje normu ČSN 73 42 01 a ČSN 1443. Zděný komín ani osinkocementová vložka již tuto normu nesplňují.

 

Rekonstrukce, bourání a stavba komínů

V případě, že potřebujete postavit nový komín, nebo jeho technický stav umožňuje a vyžaduje rekonstrukci, není nic snazšího než nás kontaktovat a po konzultaci a výběru technického řešení již nechat veškerou práci na nás. Provádíme stavbu a montáž jak systémových komínu z tvarovek či nerezu, tak komínů individuálních a nadstřešních částí z lícových cihel.

 

V případě zájmu o kteroukoliv z těchto služeb nás neváhejte kontaktovat na email info@poctivekominictvi.cz nebo rovnou na tel. (+420) 776 170 676. Více informací o nás naleznete na našem webu www.poctivekominictvi.cz

 


Váš nový krb, kamna či komín

Stavby na klíč po celé Moravě a Slezsku.

Bezplatné zpracování nabídky stavby je samozřejmostí.

Neváhejte nás oslovit pro nezávaznou cenovou nabídku.

Přes 10 let zkušeností v oboru

Neděláme pouze kamna a krby, jsme také profesionální kominíci

Jsme vyškolení a certifikovaní. Naším cílem je zákazníkovi předat práci ve 100% kvalitě